"Staruszkowo" dziękuje darczyńcom

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę karmy, koców i środków czystości dla „Staruszkowa” – hospicjum dla psów, prowadzonego przez panią Krystynę Seemayer.

Dom dla psich seniorów znajduje się w Krzewiu Małym nieopodal Olszyny, gdzie ok. 1,5 roku temu pani Krystyna przeniosła się z Karpacza. Pod jej opieką przebywa kilkadziesiąt wiekowych, schorowanych czworonogów, które zaznały w swym pieskim życiu wiele bólu, przemocy i niekiedy okrucieństwa, a teraz dzięki oddanej im opiekunce mogą dożyć swych dni, otoczone miłością
i czułością.

Nasi uczniowie od kilku lat pomagają pani Krystynie, zaopatrując hospicjum w suchą i mokrą karmę oraz inne przedmioty, niezbędne do codziennej pielęgnacji psich seniorów.

W tym roku do akcji przyłączyli się również nasi absolwenci – Natalia Makarewicz i Jacek Miśkiewicz, państwo Poruszek oraz nauczyciele naszej szkoły.  Dary zebrane w tegorocznej akcji do Krzewia Małego zawieźli uczniowie klasy IV technikum, Natalia Oleszek i Norbert Policht w towarzystwie organizatorki przedsięwzięcia, pani Renaty Domańskiej.

Wszystkim darczyńcom przekazujemy serdeczne podziękowania od wdzięcznej pani Krystyny i jej czworonożnych podopiecznych.

R.D.