"Bajkowe Mikołajki" 2016 - czas cudów i wzruszeń

Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 

„Bajkowe mikołajki” to akcja charytatywna, którą na rzecz dzieci zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

W dniu 12.12.2016 roku, do Naszej Szkoły zawitała grupa 28 dzieci i młodzieży z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Jeleniej Górze.

Wszystkich przybyłych gości, bardzo ciepło przywitała Pani Dyrektor Bogusława Kozłowska. Później przyszedł czas na spektakl. W tym roku dzieci obejrzały spektakl zatytułowany „Moc prezentów”. Rekwizyty, stroje i fabuła z lekkim przymrużeniem oka zaskarbiły sobie sympatię szanownej widowni, która podążała za biegiem zdarzeń i utożsamiała się z postaciami. Było więc dużo radości i trochę artystycznego zamętu jak to w sztuce bywa.

Po spektaklu przyszedł św. Mikołaj.  Zajęty jak co roku dotarł do nas z długą brodą i ogromnym czerwonym workiem. Narzekał trochę na brak śniegu i korki na autostradzie. Jak zawsze miał w swoich zapasach ogrom prezentów i z radością obdarował wszystkich, którzy na niego czekali.

Po spotkaniu z Mikołajem, goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, by później wziąć udział w konkursach, oczywiście jak każdego roku – gastronomicznych. Tegoroczne spotkanie zakończył wspólny śpiew kolęd (i nie tylko). Gwiazdą wieczoru okazał się – oczywiście nie licząc św. Mikołaja – Przemek Szczęsny, który spontanicznie zaprezentował swój talent muzyczny.

Już po raz czwarty nie zabrakło w Naszej Szkole osób o wielkim sercu, którzy chcieli sprawić dzieciom wiele radości. Dziękuję wszystkim, za to jacy jesteście… czasem zwariowani, pozytywnie zakręceni, z odwagą potrafiący okazywać dobro innym. Jesteście wspaniali!